Tag Archives: pizza pica
Brumë për picë

Brumë për picë

Përmbajtja : 500kg miell, 1luge gjelle miell misri, maja buke, një lugë kafeje kripë dhe gjysmë luge kafeje sheqer. Marrim miellin e grurit e përziejmë me miellin e misrit, kripën dhe sheqerin. Pastaj tretim majanë në një gotë ujë dhe e shtojmë në sasinë e miellit. Marrim ujë të ngrohtë dhe bëjmë brumin duke e […]

Continue Reading
Picë me brumë shtëpie

Picë me brumë shtëpie

Për 8 persona nevojiten: Për brumin 1/2 kg. miell, 30 gr. tharmë birre, 1 vezë, 2 lugë gjelle vaj ulliri, 1 lugë gjelle qumësht, 1 lugë ëmbëlsire sheqer, 1/2 lugë ëmbëlsire kripë. Për mbushjen 350 gr. djathë kaçkavall (i butë që shkrin lehtë), i grirë trashë, ½ filxhan çaji salcë domateje, 1 spec jeshil i […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins