Tag Archives: presh
Supe me presh dhe qepe te njoma

Supe me presh dhe qepe te njoma

Përbërësit -1 qepe mesatare -1 filiz preshi i fresket -4 gota uje -1 gote leng mishi pule -3 luge gjelle vaj ulliri Per salcen qe do ti hidhet siper: -2 qepe te njoma te prera holle -1 filxhan kafeje krem qumeshti -2 luge gjelle leng limoni -lekura e grire e nje limoni -nenexhik i fresket […]

Continue Reading
Gjellë me presh, selino e domate

Gjellë me presh, selino e domate

Për 4 persona nevojiten: 2 presh të prerë në rrota të trasha , 1 kg selino , 1 lugë gjelle pelte domate , ½ filxhan oriz , 1 filxhan vaj ulliri , Kripë , Piper i freskët i grirë , 1 vezë , Lëngu i 1 1/2 limoni. Përgatitja: Vendosni selinon për 2-3 minuta në […]

Continue Reading
Presh me proshute dhe djath

Presh me proshute dhe djath

Perberesit:  1 kg presh (4 te medhenj)   250 ml qumesht 1 pako pure patatesh 300 gr kackavall i bute 8 feta proshute yndyre per taven  majdanoz piper Pergtitja: Pastroni preshin dhe priteni terthorazi. Vendoseni ne nje ene dhe mbulojeni me uje te valuar me kripe dhe lereni 12-15 minuta. Ziejeni 1/2 uje me 1 […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins