Tag Archives: proshute
Filato pule me kerpudha dhe proshute

Filato pule me kerpudha dhe proshute

Perberesit: * 900 gr fileto pule *500 gr kerpudha *100 gr pana *150 gr proshute *1/2 gote leng mishi * 1 luge uthull *1/2 kokerr limoni *3 luge miell * 7 luge vaj luledielli *1 gjethe dafine *1 dege rozmarine Pergatitja: Pastroni me kujdes kerpudhat. Me pas ziejini per 3 minuta ne uje te valuar […]

Continue Reading
Pica me proshute

Pica me proshute

Perbersit *8g-18gram maja birre *180gram vaj ulliri *18gram kripe * 6kg miell *mocarela *salce *nje gote uje *proshute Pergatitja: Shija e pices varet nga pergatitja e brumit, prandaj duhet patur mjaft kujdes ne pergatijen e brumit. Hedhime 3 luge gjelle maje birre dhe me pas shtojme vaj ulliri dhe 1 gote uje . Hedhim dhe […]

Continue Reading
Domate te mbushura me proshute

Domate te mbushura me proshute

Perbersit: -3 domate te medhaja -3-4 luge buke te grire -3 veze -majdanoz Proçedimi Lani mire domatet, i thani me nje leter kuzhine i prisni pak me lart se gjysma dhe i zbrazni nga farat dhe uji.Domate te mbushura. Ne nje tigan pa vaj skuqni proshuten deri sa te behet krokante, me pas shtoni buken […]

Continue Reading
Patate furre me proshute dhe arra

Patate furre me proshute dhe arra

Perberesit: – 1 kg patate te bardha – salce beshamel – 60 gr djath kackaval i grire – 30 gr gjalpe per taven – 200 gr proshute e grire – 200 gr arra te qeruara – 200 gr mocarela ne feta – 15 gr galete – kripe piper Pergatitja: Zieni patatet me gjithe lekure ne […]

Continue Reading
Presh me proshute dhe djath

Presh me proshute dhe djath

Perberesit:  1 kg presh (4 te medhenj)   250 ml qumesht 1 pako pure patatesh 300 gr kackavall i bute 8 feta proshute yndyre per taven  majdanoz piper Pergtitja: Pastroni preshin dhe priteni terthorazi. Vendoseni ne nje ene dhe mbulojeni me uje te valuar me kripe dhe lereni 12-15 minuta. Ziejeni 1/2 uje me 1 […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins