Tag Archives: qepe
Omlete me qepe

Omlete me qepe

Përbersit : vezë : 1 ose 2 kokrra, qepë të njoma : 2 copë mesatare ose të thatë : 1 kokërr mesatare, lyrë 2 lugë gjelle, kripë, piper. Pergatitja: Qepët e grira hollë kaurdisen me yndyrë derisa të vyshken, rrihen vezët me kripën, hidhen të qepët dhe përzihen e piqen. Omëleta paloset në formë roleje

Continue Reading
Bërxolla viçi në qepë

Bërxolla viçi në qepë

Nevojiten: 4 bërxolla nga 150 gr 2 lugë gjalpë 4 qepë të mëdha 1/2 lugë vegetë 2-3 fletë dafine 5 kokrra piper i shtypur ½ gotë verë e bardhë ½ gotë ujë,ose vetëm ujë me ½ lugë uthull 1 lugë niseshte krip, piper. Përgatitja: Mishi kriposet, piperoset dhe skuqet në yndyrë të nxehtë nga të […]

Continue Reading
Supe me presh dhe qepe te njoma

Supe me presh dhe qepe te njoma

Përbërësit -1 qepe mesatare -1 filiz preshi i fresket -4 gota uje -1 gote leng mishi pule -3 luge gjelle vaj ulliri Per salcen qe do ti hidhet siper: -2 qepe te njoma te prera holle -1 filxhan kafeje krem qumeshti -2 luge gjelle leng limoni -lekura e grire e nje limoni -nenexhik i fresket […]

Continue Reading
Sallatë me mollë, portokall e qepë

Sallatë me mollë, portokall e qepë

Për 1 person nevojiten: 1 portokall e ndarë në thela ½ mollë jeshile e athët, fetat e holla të së cilës I ndajmë përgjysmë 1 qepë e vogël e kuqe e prerë hollë në feta rrethore Lëngu I ½ limoni për të lyer fetat e mollës që të mos oksidohen 1 lugë gjelle lëng portokalli […]

Continue Reading
Sallatë me patëllxhan dhe qepë

Sallatë me patëllxhan dhe qepë

Përgatitja 15 min: Pjekja: 15 min. Kalori 137. Për 4 persona nevojiten: 2 qepë të bardha për porcion, patëllxhanë të mëdha , 2 thelpinj hudhre, 20 ml verë e bardhë, 30 ml uthull, 4 lugë vaj ulliri, gjysmë speci i gjelbër, gjethe mente, kripë, piper. Përgatitja: Qëroni qepët dhe pritini në formë unaze gjysmë cm […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins