Tag Archives: subfeature
Kjo recetë ka shumë efekte pozitive për të prekurit nga kanceri

Kjo recetë ka shumë efekte pozitive për të prekurit nga kanceri

Find the recipe that follows has had many positive effects for those suffering from cancer , but also other diseases . The ingredients are 400 grams of wheat , 400 grams of walnuts , 15 cloves of garlic , 15 lemons and 1 kg of honey . Initially caught after wheat and invited the cast […]

Continue Reading
Receta antike që shëron pothuajse secilën sëmundje

Receta antike që shëron pothuajse secilën sëmundje

Recipes based in Boca blueberries and spruce, immersed in wine, in fact, it is the blueberry wine. The medicine applied to those who suffer from improper circulation of blood, headaches and dizziness, as well as other diseases, but is also effective in the memory, Ingredients: – Pound fresh blueberries – Boca fir pound – 1 […]

Continue Reading
Gjashtë mënyra për të humbur peshë

Gjashtë mënyra për të humbur peshë

Mbipesha është një nga problemet që te njeriu shkaktojnë sëmundje të ndryshme. Health.com shkruan për gjashtë mënyrat më të lehta për të humbur peshë, transmeton Koha.net. 1.Një pjatë supë – Sipas mjekëve një pjatë supë si para-gjellë mund të pakësojë kaloritë deri në 20 për qind. 2.Largoni ushqimet e orëve të vona – Që të […]

Continue Reading
Dhjetë fuqi të jashtëzakonshme shëruese të uthullës

Dhjetë fuqi të uthullës

Nga ndikimi në humbje të peshës, zbardhja e dhëmbëve e deri te ndalja e problemeve  të stomakut, uthulla thjesht ka fuqi të madhe shëruese për të cilën as që keni ëndërruar ndonjëherë. 1.    Ndikon në humbje të peshës – Shkencëtarët japonezë në një studim të kryer së voni kanë zbuluar që kur minjve u është […]

Continue Reading
Bimën mesdhetare që nuk guxojmë ta harrojmë

Bimën mesdhetare që nuk guxojmë ta harrojmë

Origano në mjekësi është përdorur edhe në kohët antike, kur me gjethen e saj ishin shëruar plagët në lëkurë, si dhe i kishte zbutur dhimbjet në muskuj. Në mjekësinë tradicionale përdoret nga shërimi i astmës, ngërçeve, diarresë dhe tretjes së ushqimit. Edhe sot e kësaj dite përdoret çaji nga organo si ilaç popullor kundër ftohjes […]

Continue Reading
Konsumoni dardhë, forcon zemrën

Konsumoni dardhë, forcon zemrën

Konsumoni dardha, forcon zemrën, kurse farat e saj ndihmojnë te sëmundjet e lukthit dhe te mëlçisë. Ky fryt etjen si dhe ndalon vjelljen. Dardhën e ëmbël, Homeri ne veprën e tij “Odiseja” e ka quajtur si dhuratë të zotit, ndërsa në tryezën e Luigjit te XIV është konsideruar si pemë luksi. Dardha është pemë që […]

Continue Reading
20 ushqimet per te mundur diabetin

20 ushqimet per te mundur diabetin

Cfare konsumoni mund tju ndihmoje të kontrolloni dhe luftoni diabetin. Sa herë që shtyn karrocën e blerjes në supermarket, aty ju gjithashtu merrni vendim që shkon përtej asaj se a do të hash mish viçi apo diçka tjetër për dark. Në fakt mundemi lirisht të themi se aty ti zgjedh nëse dëshiron të jesh viktima […]

Continue Reading
Pasojat e pazakonshme të ushqimit që hamë çdo ditë

Pasojat e pazakonshme të ushqimit

Fusim në trup aq gjëra të ndryshme, sa që nëse sëmuremi është gati e pamundshme të gjejmë se çka e ka shkaktuar sëmundjen. Dhe çka nëse ju themi që diarrenë e keni fituar jo për shkak të restorantit indian në të cilin ushqimi ka pasur aromë të çuditshme, por për shkak të çamçakëzave? Ose që […]

Continue Reading
Lëngu i perimeve heq kilet e tepërta

Lëngu i perimeve heq kilet e tepërta

Këtu kemi një mënyrë të befasishme që ka ndryshuar thellësisht dietën e gjithësecilit, sigurisht edhe shëndetin tuaj. Kjo arrihet duke konsumuar të paktën një gotë me lëng perimesh në ditë. Në një studim për adoleshentët të cilët kanë më shumë se 81 kile, e cila gjë shton edhe rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe diabetikeve, […]

Continue Reading
Edukata e ngrënies

Edukata e ngrënies

Ku t’i vendosni pirunin dhe thikën pas ushqimit? Kjo është diçka që mësohet, sepse askush nuk ka lindur i dijshëm. Mënyra e ngrënies në tavolinë duhet t’i përshtatet ‘profilit’ të darkës. Është koha që t’i mësoni bazat e servimit të një darke, sepse tash më shumë se kurrë miqtë, kolegët dhe bashkëpunëtorët, kërkojnë stil dhe […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins