Tag Archives: tranguj
Supë e ftohtë me kastravecë

Supë e ftohtë me kastravec

Për 6 persona nevojiten: 6 kastravecë , 1 kokërr domate , 1 degë selino , 2 lugë gjelle vaj ulliri , 2 filxhanë me kos , 1 qepë e njomë e lëngu dhe lëkura e grirë e një kokrre limoni , 2 lugë gjelle majdanoz 2 lugë supe kopër , 2 lugë supe borzilok i […]

Continue Reading
Sallate me kastravece

Sallate me tranguj

Perbersit: 3 kastravece, leng limoni, 3luge supe krem qumshti, 1luge supe majdanos i grire dhe kripe e piper. 1.Kastravecet qerohen e priten ne copa te medha.Pastaj futen per 1 min ne uje qe valon.Nxirren dhe lihen menjane te ftohen. 2.Kur te jene ftohur,priten ne copa me te vogla dhe siper tyre shtohet kremi i qumshtit,lengu […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins