Rreth Ushqimit dhe Kuzhinës

Kjo recetë ka shumë efekte pozitive për të prekurit nga kanceri

Kjo recetë ka shumë efekte pozitive për të prekurit nga kanceri

Find the recipe that follows has had many positive effects for those ...
Receta antike që shëron pothuajse secilën sëmundje

Receta antike që shëron pothuajse secilën sëmundje

Recipes based in Boca blueberries and spruce, immersed in wine, in fact, ...
Gjashtë mënyra për të humbur peshë

Gjashtë mënyra për të humbur peshë

Mbipesha është një nga problemet që te njeriu shkaktojnë sëmundje të ndryshme. ...
Dhjetë fuqi të jashtëzakonshme shëruese të uthullës

Dhjetë fuqi të uthullës

Nga ndikimi në humbje të peshës, zbardhja e dhëmbëve e deri te ...
Bimën mesdhetare që nuk guxojmë ta harrojmë

Bimën mesdhetare që nuk guxojmë ta harrojmë

Origano në mjekësi është përdorur edhe në kohët antike, kur me gjethen ...
Konsumoni dardhë, forcon zemrën

Konsumoni dardhë, forcon zemrën

Konsumoni dardha, forcon zemrën, kurse farat e saj ndihmojnë te sëmundjet e ...
20 ushqimet per te mundur diabetin

20 ushqimet per te mundur diabetin

Cfare konsumoni mund tju ndihmoje të kontrolloni dhe luftoni diabetin. Sa herë ...
Pasojat e pazakonshme të ushqimit që hamë çdo ditë

Pasojat e pazakonshme të ushqimit

Fusim në trup aq gjëra të ndryshme, sa që nëse sëmuremi është ...
Lëngu i perimeve heq kilet e tepërta

Lëngu i perimeve heq kilet e tepërta

Këtu kemi një mënyrë të befasishme që ka ndryshuar thellësisht dietën e ...

Latest News

pizza-per-me-ngjy-nto

Pizza për me n’gjy n’to :)

Here’s how to make ~PIZZA DIP~ Posted by BuzzFeed Food on Saturday, June 27, 2015

Continue Reading
333

Krelan e kallamojt

Continue Reading
333

Sugjuk restorani i përgaditur në shtëpi

Continue Reading
333

Qorbë viqi

Continue Reading
333

Tavë Berati me spinaq

Continue Reading
333

Tespishte

Continue Reading
darke-per-shen-valentin

RECETA: Darkë për Shën Valentin, për dy persona!

Valentine’s Day Dinner for Two. // http://bzfd.it/1mxnewl Posted by BuzzFeed Food on Friday, February 12, 2016

Continue Reading
Tortë me Coca-Cola

Tortë me Coca-Cola

Ja si përgaditet një tortë me Coca-Cola. Përbërësit: 230g miell 350g sheqer 1 lugë e mesme pluhur për pjekje Pak kripë 2 vezë 130g qumësht me 1 lugë gjelle limon 6g ekstrakt vanilje 113g gjalpë 50g kakao 120g vaj luledielli 250g Coca-Cola Glazura me çokollatë: 345g sheqer pluhur 25g kakao 80g qumësht 6g ekstrakt vanilje […]

Continue Reading
Petulla të mbushura me reçel

Petulla të mbushura me reçel

ingredients Half cup granulated sugar Half teaspoon cinnamon 4 cups of cherry jam 5 teaspoon baking soda 4 cups flour 3 eggs 3 cups milk 5 teaspoon of melted butter Vanilla and salt Preparation Mix them in a bowl of powdered sugar and cinnamon . Pour the flour , soda bread and a little salt […]

Continue Reading
Picë në formë supe

Picë në formë supe

ingredients: ▪ Ham ▪ Carrots ▪ Onions ▪ Garlic ▪ tomato sauce ▪ Cream Milk ▪ Tomatoes ▪ juice from the roasted chicken or chicken broth ▪ bay leaf ▪ Flour ▪ mozzarella cheese Preparation: Blush ham with carrots , onion and garlic for five to ten minutes . Then, add the tomatoes and flour […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins